Ana Sayfa » Haber Turu » Burhaniye’de ‘Aromalı Zeytinyağı’ üretimi başladı

Burhaniye’de ‘Aromalı Zeytinyağı’ üretimi başladı

Puan ver


Ülkenin önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde bir zeytinyağı işletmesi, satışı artırabilmek için aromalı yağlar üretmeye başladı.

İlçe de yağ ticareti yapan Gıda Mühendisi Kazım Karabıyık, kekik, limon, mandalina ve sarımsak aromalı zeytinyağları üretmeye başladı. Karabayık, “2012-203 sezonunda aromalı zeytinyağı üretimine başladık. Mandalina, kekik, limon ve sarımsak aromalı zeytinyağları üretiyoruz. Zeytinyağında yeni tatlar oluşturduk. Zeytinyağında tüketimin artırılmasını istiyoruz. Avrupa’da zeytinyağı tüketimi çok fazla. Yunanistan’da 20, İspanya’da 18 kilo zeytinyağı tüketilirken, bizde ise henüz bir kiloyu yeni geçti. Amacımız zeytinyağının daha çok satılmasını sağlamak. Burhaniye’de marka sayısı her gün artmaktadır. Zeytinyağını da saklamak da çok önemli. Yağın nefasetini korumak için teneke kutularda veya renkli şişelerde saklamak lazım. Zeytinyağını ışık görmeyen karanlık yerde saklamak gerekiyor. Böylece kalitesini bozmadan uzun süre saklamak mümkün olur” dedi.

OKU ➤  Özenli Sofraların Vazgeçilmezi Arzum’lar Ramazan’a Hazır

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Puan ver Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi Ercan Yıldız, mutfakta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz