Ana Sayfa » Haber Turu » Burgu ve Sürmeli Avrupa yolunda

Burgu ve Sürmeli Avrupa yolunda

Burgu ve Sürmeli Avrupa yolunda
Puan ver


Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Avrupa’dan iki dev şirket ile görüştüklerini belirterek, “Anlaşma sağlamamız halinde, peynirleri Avrupa pazarına sunacağız” dedi.

Türkiye’de peynirin lider markası Muratbey, iki yeni ürünü Burgu ve Sürmeli’yi Avrupa sahnesine çıkarmaya hazırlanıyor. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, Avrupa’dan iki dev şirket ile görüştüklerini belirterek, “Anlaşma sağlamamız halinde, peynirleri Avrupa pazarına sunacağız” dedi.

Daha imza aşamasına gelinmediğini dile getiren Erol, “Anlaşma sağlanması durumunda, üretimi firmaların fabrikalarında yapacağız. Ama peynirlerin adı kesinlikle değişmeyecek. Dünya literatürüne Türkçe peynir adı sokacağız” dedi.

PEYNİRLERİN TUZ ORANI ÇOK DÜŞÜK

Peynirlerin ortaya çıkış aşamasının uzun sürdüğünü anlatan Erol, Burgu Peynir için 2009’dan bu yana çalıştıklarını ve hala geliştirmeye devam ettiklerini ifade etti.

İki peynirin de dünyanın hiçbir yerinde üretilmediğine dikkat çeken Erol, şöyle devam etti: “Peynirlerimizin tuz oranı çok düşük.Bu peynirlerin Know-How’ı bizde. Makinelerimiz dahi sadece bu peynirleri üretmek için tasarlandı. Ortaya beklentilerin üzerinde,kısa
zamanda büyük beğeni toplayan ürünler çıktı.”

OKU ➤  İsli Uskumru Tarator

Tavsiye

Ev Yapımı Peynir

Ev Yapımı Peynir

Ev Yapımı PeynirPuan ver Ev Yapımı Peynir (4 Parça Peynir İçin) Malzemeler: 1 litre günlük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir