Ana Sayfa » Haber Turu » Bir Lezzet Harikası Filizler Fıstıklı Steak Köfte

Bir Lezzet Harikası Filizler Fıstıklı Steak Köfte


20 yıldır lezzet ve kalitesinden ödün vermeden yoluna devam eden Filizler Köftecisi mönüsünde yer alan Fıstıklı Steak Köfte adeta bağımlılık oluşturuyor. Çıtır fırın patates, sebze buketiyle birlikte servis edilen bu özel lezzet görselliğiyle de iştah kabartıyor.

Antep fıstığı ve özel olarak hazırlanan köfte etinin biraraya gelmesiyle harmanlanan fıstıklı steak köfte, 200 gramlık oldukça doyurucu bir yemek. ‘Benim için fazla büyük’ diyorsanız iki kişi olarak paylaşmanız da mümkün. Normalin üzerindeki gramajıyla lezzeti doyasıya yeme imkanı sunan Filizler, fistik ve köfte uyumuyla et severlere ulaşıyor.

Özellikle Üsküdar şubesine yolunuz düşmüşse bu lezzet şölenine bir de istanbul’un eşsiz manzarasını eklemeniz mümkün. Çünkü İstanbul’un tarihi mekanlarını bir bakışta görebileceğiniz eşsiz boğaz manzarasına sahip olan Filizler Üsküdar Şubesi birçok ‘En’I birarada sunuyor.

Balıkesir’in Gönen İlçesi’nden kendileri için özel olarak yetiştirilen genç erkek danalardan elde edilen etler, bir gün sonra Filizler’in soğuk hava depolarına getiriliyor ve depoda bir hafta süreyle kemik iliğinin ete nüfuz etmesi için dinlendiriliyor. Bu işlem de etin lezzetini artırmak için yapılıyor. Öte yandan Filizler’de hazırlanan köftelere hiçbir katkı maddesi konmuyor, Köftelerde kullanılan baharatlar ise yine Filizler bünyesinde hazırlanıyor. Sonuç olarak yağları donmayan köfteler bu şekilde elde ediliyor. Köfteye pişerken, hiçbir şekilde yağ eklenmiyor ve kendi yağıyla pişen köfteler ızgaradan indikten yarım saat sonra bile donmamış halde ve yenmeye hazır oluyor.

OKU ➤  Ramazan Ayına Özel 30 Tarifi Doygun’la Hayata Dair’de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir