Ana Sayfa » Sağlık » Beslenme ve Diyette ‘Online Holistik’ Zamanı!

Beslenme ve Diyette ‘Online Holistik’ Zamanı!

F.Anjel Sürmeli Holistik Beslenmeyi ve Online Holistik Diyeti anlattı…

Dün de yarın demiştin… Artık harekete geçme zamanı. Ömrünüze ömür katmak için Holistik beslen ve sağlıklı bir bedene sahip ol. Birçok kişi henüz Holistik kelimesinin ne olduğu hakkında bir fikre sahip değil. Her beden gökkuşağının başka rengidir.

Holistik Beslenme, bütüncül demektir. Holistik Beslenme, kişiyi ruh, beden ve zihin olarak görür. Kulaktan dolma, komşu ve arkadaşa yazılmış diyet listeleri tavsiyesi ile sağlıksız hale gelmiş her ayrı bedene özel besin ve spor listeleri hazırlar. Holistik beslenme kişinin uyku düzeni, beslenmesi, egzersizleri vb. tüm sağlığı ve beslenme biçimi ile 360 derece ilgilenilir. Sağlıklı bir beden için bu üç parçayı ayrı olarak düşünemeyiz. Beden sağlığımız için; ruhumuzu, bedenimizi ve zihnimizi hep birlikte toksinlerden arındırmak ve evrenin sana sunduklarıyla beslenmeyi seçmek gerekmektedir. Eski bir profesyonel yüzücü olan F. Anjel Sürmeli, annesinin isteği ile işletme okumuş olsa da, sporu ve beden sağlığı konusunda kendisini geliştirmeyi hiç bırakmamış. İsviçre ve Türkiye’de Holistik Beslenme ve Yeme Bozukluğu ile ilgili eğitimlerle kendini geliştirmiş ve şu anda birçok danışana konusunda hizmet vermektedir. Çağımızda Metropol hayatının koşturmacasında yanlış beslenip, sağlıksız yaşayan insanlar maalesef yoğun tempo yüzünden beden sağlıkları için konunun uzmanlarının merkezlerine bile gidemez durumdadır. Bu nedenle birçok Holistik yeme bozukluğu koçunun yaptığı gibi, Sürmeli de online diyet ile danışanlarına hizmet vermektedir.

Online Holistik Diyet Nedir?

Yurt dışında pek çok ülkede yaygın olarak kullanılan Online Diyet Sistemi son 10 yılda ülkemizde de sık kullanılır hale geldi. Diyetisyen camiasının geleneksel alışkanlıklarla önce karşı çıktığı fakat teknolojinin ilerleyişinin önünde duramayıp uyum sağladığı bir beslenme planı hazırlama yöntemidir. Böylelikle evinden çıkamayan Ayşe Teyzemiz de zayıflayabiliyor, Fransa’daki bir gurbetçi de kendi ana dilini bilen bir diyetisyenden diyetini alabiliyor. Tabii ki en güzeli, yüz yüze görüşmek yine ama imkanı, vakti olmayanlar içinde güzel bir fırsat.

Online Diyet: Kısaca “İnternet üzerinden Diyetisyen hizmeti almaktır.” Yüz yüze diyetisyen görüşmesinden farkı; görüşmelerin telefonda sesli veya görüntülü, mail ortamında veya mesajlaşma uygulamaları üzerinden gerçekleşmesidir. Yoğun iş temposu, çocuk, trafik, okul ya da zamanı kısıtlayan pek çok etkenden dolayı diyetisyene gitmeye vakti olmayan kişilerin ya da birlikte çalışmak istediği diyetisyen ile farklı şehir veya ülkede yaşayanların neredeyse imdadına yetişti.

Kimler Online Holistik Diyet Yapabilir?

İş ve seyahatlerinden dolayı diyetisyen randevularına gidemeyenler, diyet yaparken sürekli motivasyona ve kontrole ihtiyaç duyanlar, başkalarının yanında tartılmaktan hoşlanmadığı için kendi kendilerini kontrol ederek diyet yapmak isteyenler, yaşadıkları şehirlerde diyetisyene ulaşma imkanı olmayanlar, öğrenciler.

Avantajları Nelerdir?

Zaman kazanmanızı sağlar. Online Holistik Koçunuza hızlı bir şekilde ulaşırsınız. Motivasyon desteği sağlar. Holistik Koçunuz da size bir telefon kadar yakın olduğu için sizi takip ve motive eder. Yurt dışı ve yurt içinde yaşayan yüz yüze kontrollere gidemeyen insanlara kolaylık sağlar. Gün içinde tükettiğiniz besinleri fotoğraflayarak veya yazarak Holistik Koçunuza danışmanıza olanak sağlar. Özel bir davete mi gidiyorsunuz? Durumu bildirin, diyeti bozmayın.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Destek aldığınız kişinin gerçekten alanında uzman olduğundan, sizi tam anlamıyla dinlediğinden, anladığından ve sağlıklı olarak yönlendirdiğinden emin olun. Hizmet aldığınız sistemin içeriğini iyi inceleyin. Yüz yüze yapılan takip sisteminde yaşadığınız artı ve eksilerle karşılaştırıp bunu mutlaka diyetisyeniniz ile paylaşın. Görüşme sıklığı ve yöntemi konusunda birlikte karar verin. Hedefleriniz de ve yaşam tarzınızla ilgili gerçekçi olun.

www.holistikbeslen.com ve holisticbeslen instagram sayfasından da bilgi alabileceğiniz F. Anjel Sürmeli son olarak;

Döngü

Beden evrenin, doğanın sana sundukları ile beslenmeye programlıdır.

Önce

1.Sana dayatılan paketli atıştırmalıklarla sağlığını kaybedersin.

2.Sana sağlıklı olduğu vurgulanan katkı maddeli paketli yiyeceklerle bedenin bozulmaya başlar.

3.Sana sürekli telkin edilen diyet listeleri ile sağlığın ve bedenin ve ruhun bozulmaya başlar.

4.Etrafında sana benzeyen insanlar çoğalmaya başlayınca bu durumun normal olduğunu düşünmeye başlarsın.

5.Sağlığından çok dış görünüşün bozulduğu için spor yapmaya ve sağlıklı beslenmeye yönelme isteğin artar.

6.Spora başlarsın ve modern çağın dayatmasıyla spor salonuna gider yine sadece dış güzellik için uğraşıp belli bir zaman sonra vazgeçersin. Bu döngü sürer gider. Holistik Beslenme ve Kilo kontrolüyle, beden, zihin ve ruh üçgeninde iyileşip gerçek sağlığına kavuşur, diyet listelerine bağlı kalmadan, doğanın size verdikleri ile beslenmeyi yaşam tarzı haline getirirsiniz.

#onlineholistikbeslenme #onlineholistikdiyet #onlineholistik #holistik #FAnjelSürmeli #holistikbeslenmeuzmanı #diyetisyen #beslenme #holistikkoçu

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir