Ana Sayfa » Haber Turu » ‘Benim Balığım’ Yarışması Sonuçlandı

‘Benim Balığım’ Yarışması Sonuçlandı

‘Benim Balığım’ Yarışması Sonuçlandı
Puan ver


Denizlerimizin, sucul hayatın ve bağlantılı kültürlerin sürdürülebilirliğine katkı vermeyi amaçlayan Slow Food etkinliği 17-20 Ekim tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında düzenlenen; istavritin, izmaritin, sardalya ve hamsinin onur konuğu olduğu “Benim Balığım” yarışmasında dereceye giren ilk üç tarif jüri üyeleri; Nedim Atilla, Ahmet Örs, Tuba Şatana, Vedat Başaran, Müge Akgün, Aglaia Kremezi, Şemsa Denizsel, Didem Şenol ve Nilhan Aras’tan oluşan jüri tarafından belirlendi.

Kazananlar; yarışma organizasyonunda gerçekleşen etkinliklere ev sahipliği yapan Mutfak Sanatları Akademisi’nde düzenlenen törenle açıklandı. Değerlendirme sonucunda Diyarbakır’dan Filiz Parlak “Sumaklı Çay Balığı” tarifi ile birincilik ödülünün sahibi olurken; Atina’dan Ivy Liacopoulou “Gavros Gemistos – Hamsi Dolması” tarifi ile ikinciliği, İstanbul’dan Fatma Denizci “Hamsili Sebze Mücver” tarifi ile üçüncülüğü elde etti.

OKU ➤  Dardanel, Türkiye’nin İlk Deniz Dostu Sertifikalı Ton Balığı Oldu!

Tavsiye

Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek

Fıstık Ezmeli Kakaolu KekPuan ver Fıstık Ezmeli Kakaolu Kek (6 Kişilik)   Malzemeler: 3 adet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz