Ana Sayfa » Haber Turu » Ayvalık’ta “Bir Yudum Gençlik” Hasat Edildi

Ayvalık’ta “Bir Yudum Gençlik” Hasat Edildi


Türkiye’nin zeytinyağı üretiminde en uzman kurumu Yudum Gıda, 10. Ayvalık Zeytin Hasat Günleri’ni “Bir Yudum Gençlik Hasadı” konseptiyle gerçekleştirdiği etkinliklerle kutladı. Medya mensupları ve bloggerları “Bir Yudum Gençlik Hasadı” kapsamında Ayvalık’ta ağırlayan Yudum, tüketicilerle de Zeytinyağı Pazarı’nda kurulan Yudum standında buluştu.

Ayvalık Zeytin Hasat Günleri’nin zeytinyağının faydaları konusundaki farkındalığın artırılması açısından büyük önem taşıdığını belirten Yudum Gıda Pazarlama Müdürü Burcu Yaman, “Bir Yudum Gençlik konsepti” hakkında “Tarih boyunca zeytin ağacı, zeytin ve zeytinyağı hep bir sağlık ve gençlik kaynağı olarak kabul edilmiştir. Biz de buradan hareketle, hasat zamanını bu gençlik ve sağlık kaynağını almak, onu hasat etmek olarak anlamlandırdık. O nedenle bu hasadı ‘Bir Yudum Gençlik Hasadı’ olarak isimlendirdik” dedi.

Ünlü Şef Murat Bozok ve model-oyuncu Özge Ulusoy, Yudum Standında Zeytinyağlı Tariflere İmza Attı

“Bir Yudum Gençlik Hasadı” kapsamında bir araya gelen medya mensupları ve blogger’lar, ünlü şef Murat Bozok’un Yudum için özel olarak hazırladığı ve geleneksel lezzetleri gençleştirdiği zeytinyağlı yemekleri tatma fırsatı buldu. Şef Murat Bozok, Zeytinyağı Pazarı’ndaki Yudum standında ünlü model-oyuncu Özge Ulusoy ile birlikte özel bir şov da gerçekleştirdi. İkili, Bozok’un Yudum’a özel geliştirdiği yepyeni zeytinyağlı yemek tariflerini birlikte hazırlayarak şenliğe katılan ziyaretçilere ikram etti. Ayrıca Bozok’un ‘‘Bir Yudum Gençlik’’ konsepti çatısı altında hazırladığı 10 zeytinyağlı yemek tarifinin bulunduğu kitabı da ilk kez 10. Ayvalık Zeytin Hasat Günleri’nde ziyaretçilerle paylaşıldı.

10. Ayvalık Zeytin Hasat Günleri’ne sponsorluk desteği veren Türkiye’nin lider sıvıyağ markası Yudum, şenlik kapsamında Murateli Köyü’ndeki zeytin bahçesinde yapılan zeytin hasadı heyecanını da tüm katılımcılarla birlikte yaşadı.

“Zeytinyağının faydalarını tüketicilerimize en etkin şekilde aktaracağız.”

“Bir Yudum Gençlik Hasadı” kapsamında Yudum Gıda Pazarlama Müdürü Burcu Yaman, Yudum Gıda Ayvalık Fabrikası Direktörü Ahmet Topçu, Yudum Gıda Satış Direktörü Tansel Tunca ve ünlü şef Murat Bozok, medya mensupları ve blogger’ları Yudum Gıda, zeytinyağı ve zeytinyağlı yemekler konusunda bilgilendirdi.

OKU ➤  İstanbul Aşçılar Derneği’nin İlk Amacı ‘Eğitim’

Burcu Yaman, Türkiye’de yıllık ambalajlı zeytinyağı tüketiminin 60-65 bin ton aralığında seyrettiğini ve Türkiye’de kişi başı yıllık zeytinyağı tüketiminin ortalama 1.2kg seviyelerinde olduğunu belirten Yaman İspanya, İtalya ve Yunanistan gibi ülkelerde kişi başı tüketimin 10 kg’ı aştığını ifade ederek “Yudum Gıda olarak zeytinyağından daha fazla faydalanılması gerektiğine inanıyor, zeytinyağının faydalarını tüketicilere en etkin şekilde aktarmayı bir görev addediyoruz” dedi.

“Zeytinyağı üretiminde sahip olduğumuz bilgi ve deneyimi Yudum markamızla tüketicilerimize sunduk.”

Yudum Gıda’ya ait markaların toplam sıvıyağ kategorisinde toplam %18’lik pazar payı ile Yudum Gıda’yı lider konumda bulundurduğunu belirten Burcu Yaman “Yudum Gıda olarak Ayçiçek ve mısır yağında lider durumdayız. Şu anda Ayvalık’ta faaliyet gösteren tesislerimizin kuruluşundan bu yana (1984) Türkiye’nin en çok tüketilen zeytinyağlarını üretiyoruz. 2010 yılında zeytinyağı üretiminde sahip olduğumuz bilgi ve deneyimi, Türkiye’nin güvenilir sıvıyağ markası Yudum ile tüketicilerin beğenisine sunmaya karar verdik. Tüketicilerimizin Yudum markasına olan ilgileri ve güvenleri de doğru bir yolda olduğumuzu gösterdi. Şu anda Yudum markamız altında soğuk sıkma, naturel sızma ve riviera çeşitlerimizle %14’lük pazar payı ile ambalajlı ürünler pazarının en büyük oyuncularından biri durumundayız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir