Ana Sayfa » Mekânlar » Ayın Pahalısı
pahalı cafe

Ayın Pahalısı

AYIN PAHALISI

pahalı cafe

Tadelle Maxinut gofret 6.-TL, Nestle 1927 gofret 6,5.-TL, damak Antep Fıstıklı Sütlü çikolata 6,5.-TL, küçük su 3,5.-TL, kutu Coca Cola 8.-TL, küçük Haribo şeker 6,5.-TL diye gidiyor fiyatlar… Yüksek mi geldi? Çoğumuza öyledir diye düşünüyorum. Burası bir market değil, Kanyon Alışveriş Merkezi’nde bulunan “Mars Entertainment Group”un Mars Sinema büfesi.
Sırada bekleyen bir müşteri rakamları duyduğunda vaz geçiyor alışverişinden, birkaç kişi de hak veriyor hani fiyatlarla ilgili şikâyetime… Peki, Mars markası bu rakamları düzenliyor mu?

Hayır… Mars’a ait olan sinemalarda bilet fiyatları değişik çünkü sinemaların bulunduğu semtler ve kaliteleri farklı; ne kadar yatırım yaptıysa ona göre fiyatlandırıyor Mars, sinema biletlerini; bu normal… Ama gofret, su, patlamış mısır her semtte aynı değil mi? Diyeceksiniz ki “O kadar yatırım yapılıyor sinemalara ve salonlar dolmuyor para nereden kazanılacak?”… İşin toplamına baktığınızda Nasrettin Hoca fıkrası gibi fiyat konusu; şikâyet eden de haklı, pahalı satmak zorunda kalan da!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.