Ana Sayfa » Haber Turu » Arzum Elektrikli Ev Aletleri’nin yeni ortağı Mediterra oldu

Arzum Elektrikli Ev Aletleri’nin yeni ortağı Mediterra oldu


Mediterra Capital Partners I’in iştiraki olan SDA International S.a.r.l., elektrikli küçük ev aletleri sektöründe gıda ve içecek hazırlama, temizlik, ütü, kişisel bakım gibi pek çok kategoride geniş ürün gamına sahip olan Arzum Elektrikli Ev Aletleri’nin hisselerinin yüzde 49’unu Ashmore Fonları iştiraki olan Turkish Household Appliances B.V.’den devraldı.

Elektrikli küçük ev aletleri sektörünün lideri konumunda olan Arzum Elektrikli Ev Aletleri şirketinin yeni ortağı, Türkiye’nin hızlı büyüyen şirketlerine yatırım yapan Mediterra oldu.

Mediterra Capital, 2008 yılından itibaren Arzum hisselerinin yüzde 49’unu bünyesinde bulunduran Ashmore Fonları iştiraki Turkish Household Appliance B.V.’den Arzum hisse payını satın aldı.

Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı yeni ortaklığa ilişkin olarak: “Arzum, 47 yıllık geçmişi ile köklü bir markadır. Kuruluşundan bu yana, yenilikçi, kaliteden ödün vermeyen bir yaklaşımla tüketicilerinin hayatında fark oluşturmaya odaklanmıştır. Bugün, tüketicilerimize ve iş ortaklarımıza verdiğimiz değerin bir yansıması olarak, elektrikli ev aletleri sektörünün en çok tanınan markası ve ürünleri en çok tercih edilen lider firması konumundayız. Biz Arzum olarak sürdürülebilirlik çerçevesinde, yaptığımız ortaklıkların global marka olma vizyonumuza önemli katkıları olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’de bir yatırım şirketi çıktıktan sonra, diğer bir yatırım şirketi ile ortaklığa devam eden sayılı firmalardan biriyiz. Bugüne kadar gösterilen başarılı performans sebebi ile yatırım fonlarının ilgi odağı olan Arzum’un, yeni ortağımızla başarılarına yenilerini ekleyeceğine inancım tam. Bütün taraflar için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Mediterra Capital kurucu ortağı Ahmet Faralyalı “Arzum, her biri milyar dolar üzerinde cirolar yapan küresel rakiplerine karşı Türkiye pazarında liderliği elinden bırakmayan yerli bir firma. Araştırmalarımız sonucu Arzum’un liderlik başarısının arkasında yatan sırrın, yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünler sunması ve müşterilerin güvenini uzun yıllar boyunca hep korumuş olması olduğunu gördük. Bu başarıyı oluşturmuş olan Murat Kolbaşı ve ekibine, Türkiye sınırları ötesinde de benzer başarılar yakalamaları için destek olabilmek en büyük hedefimiz” diye konuştu.

OKU ➤  Taylan Kümeli: “Şok Diyetler Kilo Değil, Kas Ve Su Kaybettirir”

Konuyla ilgili yorum yapan Ashmore Türkiye CEO’su Didem Gordon ise “Ashmore olarak 5 sene önce başladığımız özel sermaye yatırımlarıyla Arzum’un büyümesine katkı yapmış olmaktan gurur duyuyoruz. Bu süreçte bize destek olan tüm ortaklarımıza ve Arzum çalışanlarına teşekkür ederiz. Gelişmekte olan piyasalardaki uzmanlığımız ve uzun vadeli yatırım felsefemiz paralelinde, Türkiye’de büyüme ve gelişim potansiyeli yüksek olan yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Bu işlemde, Arzum Elektrikli Ev Aletleri ve Ashmore Fonları’nın yatırım bankacılığı danışmanlık hizmetlerini 3U Finance ve Raiffeisen Investment sağlamıştır.

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi Ercan Yıldız, mutfakta sizi asla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir