Ana Sayfa » Haber Turu » Alaska Frigo efsanesi, ETİ ile tüm Türkiye’ye yayılacak

Alaska Frigo efsanesi, ETİ ile tüm Türkiye’ye yayılacak


Unlu mamuller ve çikolata sektöründe Türkiye’nin lider gıda şirketlerinden ETİ,  sürpriz bir marka yatırımı gerçekleştirdi. ETİ, Türk tüketicisinin gönlünde taht kurmuş nostaljik ve efsane lezzet Alaska Frigo markasını bünyesine kattı. ETİ, Alaska Frigo’yu Türkiye’nin dört bir yanındaki tüketicilere ulaştırarak, markayı daha da büyütmeyi hedefliyor.

Türkiye’nin en büyük gıda markaları arasında yer alan ETİ, nostaljik efsane lezzet Alaska Frigo’yu satın aldı.

Eti’nin toplam 13 milyon TL toplam yatırımı kapsamında; Alaska Gıda’ya ait başta Alaska Frigo markası olmak üzere şirketin tüm markalarının yanı sıra satış ve dağıtım altyapı yatırımları da yer alıyor. 60 yılı aşkın süredir Türk tüketicilerinin en sevdiği lezzetler arasında yer alan Alaska Frigo, ETİ’nin Türkiye genelindeki yaygın dağıtım ağı ve yarım asrı aşan tecrübesi ile tekrar eski efsanevi günlerine dönüş yapacak.

Türkiye’nin en sevilen markalarından olan ve sinemalarda ”10 dakika ara”ların vazgeçilmezi “Alaska Frigo”yu satın aldıkları için mutlu olduklarını belirten ETİ Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı, “Bu yeni yatırımımız ile ETİ olarak faaliyet gösterdiğimiz alanı genişletiyoruz. ETİ’ye yakışacak bir marka olan Alaska Frigo ile çikolata kaplamalı soğuk atıştırmalık alanına adım atıyoruz.

ETİ olarak, sektöre kazandırdığı ilklerle anılan, kaliteli ve inovatif bir yaklaşımla lezzetli ürünler üretmeyi ilke edinen bir şirketiz. Alaska Frigo da, bir sinema klasiği olarak bilinen, lezzeti ile efsane haline gelen ve bu özellikleriyle Türkiye’nin geçmişinde yer edinen bir marka. Bu anlamda satın almanın bizler için ekonomik değeri olduğu kadar, manevi değeri de bulunuyor.

Tüketiciler tarafından beğenilen, sinemada satılan atıştırmalık denildiğinde, tüketicilerin ilk akla gelen markalar arasında yer alan ve bugünlere kadar başarıyla gelmiş Alaska Frigo, bundan böyle ETİ’nin gıda sektöründe yarım asrı aşan tecrübesi ve yaygın dağıtım ağı ile daha fazla sayıda tüketiciye ulaşacak” diye konuştu.

OKU ➤  Ramazana Uyum Sağlarken Kilo Verebilirsiniz

ETİ’nin, Alaska Frigo satın almasının detayları, ETİ Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı ve ETİ Gıda İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu’nun katılımıyla düzenlenen basın toplantısıyla paylaşıldı.

“Satın alma kararında hiç tereddüt etmedik”

Alaska Frigo markasının tüketiciler nezdinde ‘Sinema Klasiği’ olarak bilindiğini hatırlatan Firuzhan Kanatlı, sözlerine şöyle devam etti: “Sizlerin de bildiği üzere, ETİ olarak Türkiye’nin en büyük 100 şirketi arasında ve tüketici anketlerinde de ‘en beğenilen markalar’ listelerinin ilk sıralarında yer alıyoruz. Alaska Frigo da, Türkiye’nin geçmişinde yeri olan, bir sinema klasiği olarak bilinen ve önemli sayıda tüketici gibi, bizlerin de severek tükettiği bir ürün. Bu anlamda yapmış olduğumuz yatırımda hiç tereddüt etmedik. Eski sahiplerinin Alaska Frigo’yu daha ileri taşıyabilecek bir şirkete satmak istediğini biliyorduk. Markayı satın almak için bir süredir görüşmelerimiz devam ediyordu. Satın alma görüşmelerimiz sonuçlandı, imzalar atıldı ve sevdiğimiz bir markayı ETİ bünyesine kattık.”

“Alaska Frigo markası büyük potansiyel taşıyor”

Bu satın alma ile faaliyet gösterdikleri alanları da genişlettiklerini söyleyen Firuzhan Kanatlı, “60 yıllık geçmişe sahip olan, prestijli ve klasik duruşu hem de eşsiz tarifi ve benzersiz lezzeti ile bir değer oluşturan Alaska Frigo’nun Türk tüketicisi nezdindeki konumunu ve taşıdığı
potansiyeli biliyoruz. Türkiye’nin dört bir köşesine yayarak daha da büyütmeyi hedefliyoruz. ETİ’nin Ar-Ge gücü ve yenilikçi bakış açısı ile, bu potansiyeli efektif bir şekilde değerlendireceğimize inandığımız için satın alma kararını aldık.” dedi.

“Orijinal lezzetini koruyacağız”

Alaska Frigo üretiminin ETİ’nin Eskişehir’deki tesislerinde gerçekleştirileceğini belirten ETİ Gıda İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, “Alaska Frigo projesinde, geçmişten gelen ve hepimizin severek tükettiği bu ürünün orijinal lezzetini korumak bizim için önem taşıyor. Bu nedenle marka mirasına sadık kalarak üretimini gerçekleştireceğiz. Aynı özeni ürünün marka kimliği ve ambalajında da gösteriyoruz.” dedi.

OKU ➤  ‘Yağlı Pişirme Kâğıdı’nda Domuz Yağı Olmadığı Kanıtlandı!

Alaska Frigo’nun, daha önceki süreçte yaşadığı zorluklar nedeni ile dağıtım ağının zaman zaman kesintiye uğradığını ve tüketiciye her noktada ulaştırılamamış bir marka olduğunu belirten Hakan Polatoğlu, “ETİ’nin Eskişehir tesislerinde üreteceğimiz Alaska Frigo’yu, ilk etapta Batı ve Doğu Marmara ile Batı Akdeniz bölgelerinde satışa sunacağız. Daha sonra Eti’nin yaygın dağıtım ağı vasıtasıyla, tüketicilerimiz ile temas halinde olduğumuz tüm satış kanallarımız üzerinden Türkiye’nin geneline ulaşmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Toplantının ardından, basın mensupları Alaska Frigo eşliğinde Nebil Özgentürk tarafından özel olarak hazırlanan, Türk sinemasını ve sinemanın 100. yılını anlatan, belgesel niteliğindeki kısa filmi izleyerek, nostaljik anlar yaşadı.

“60 yıllık bir sinema klasiği” Alaska Frigo

İlk üretimi 1953 yılında gerçekleştirilen ve sektörünün ilk markaları arasında yer alan Alaska Frigo, 1976 yılından itibaren Alaska Gıda’ya ait üretim tesisinde üretilmeye devam etti. Yüksek bir bilinirliğe sahip olan Alaska Frigo markası, tüketiciler tarafından nostaljik, çocukluklarını hatırlatan bir sinema klasiği olarak tanımlanıyor.

 “10 dakika ara”nın vazgeçilmezi Alaska Frigo

Türkiye’nin en bilinen markalarından, bir zamanlar sinemalarda ”10 dakika ara”nın vazgeçilmezi “Alaska Frigo” tüketiciler için efsane markalar arasında yer alıyor. Tüm Türkiye’de çok iyi tanınan Alaska Frigo markası, ürünleriyle hayata mutluluk katan ETİ ile yoluna devam edecek.

Tavsiye

Mini Kruvasan

Çay saatinizi renklendirecek tarifler

Çay saatinizi renklendirecek tarifler Polat Renaissance Hotel Yeşilköy’ün Pasta Şefi Ercan Yıldız, mutfakta sizi asla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir