Ana Sayfa » Haber Turu » 3.Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi için geri sayım başladı!

3.Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi için geri sayım başladı!

saglikSabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın 7 Mayıs Perşembe günü İstanbul’da düzenleyeceği 3. Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi dünyaca ünlü bilim insanlarını bir araya getiriyor.

Harvard Üniversitesi Beslenme Bölümü Başkanı ve ABD’de uzun süre çok satanlar listesinde kalan “Ye, İç ve Sağlıklı Ol” kitabının yazarı Prof. Walter Willett’in yanı sıra, Harvard Üniversitesi Genetik ve Kompleks Hastalıklar Bölümü Başkanı Prof. Gökhan Hotamışlıgil ve ABD’de çok ses getiren besinlerin porsiyonları ve kalorileri arasındaki ilişkinin kilo dengesine etkisini araştıran Prof. Barbara Rolls zirvenin öne çıkan konuşmacıları arasında yer alıyor.

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın ev sahipliğinde 7 Mayıs 2015 Perşembe günü Raffles Otel İstanbul’da gerçekleşecek zirvede dünyaca ünlü bilim insanları, “Beslenmenin Dünü, Bugünü ve Yarını” temasıyla beslenmenin geleceğini masaya yatıracak.

Zirveye, Türkiye’den ve yurtdışından katılacak yaklaşık 500 bilim insanı, sektör lideri, sivil toplum kuruluşu ve hükümet temsilcisi “beslenme alışkanlıklarının nasıl ve neden değiştiğini” tartışarak, daha sağlıklı bir toplum için önümüzdeki sürece ilişkin alınması gereken aksiyonlar üzerinde duracaklar.

Zirve, Harvard Üniversitesi Fredrick John Stare Epidemiyoloji ve Beslenme Profesörü, Beslenme Bölümü Başkanı ve ABD’de uzun süre çok satanlar listesinde kalan “Ye, İç ve Sağlıklı Ol” kitabının yazarı Prof.Walter Willett ve Harvard Üniversitesi James S Simmons Genetik ve Metabolizma Profesörü, Genetik ve Kompleks Hastalıklar Bölümü Başkanı Prof.Gökhan Hotamışlıgil’in yanı sıra, beslenme biliminde yenilikçi yaklaşımlarıyla bilinen Washington Üniversitesi, Halk Sağlığı Beslenme Merkezi Direktörü Prof. Adam Drewnowski’nin konuşmalarıyla devam edecek.

Besinlerin porsiyonları ve kalorileri arasındaki ilişkinin kilo dengesine etkisini araştıran Prof. Barbara Rolls’un yanı sıra zirvede konuşma yapacak olan Prof. Hans Biesaslki insan yaşamında ilk 1000 günün önemine dikkat çekerken, Prof. Monique Raats ise yaşlı beslenmesinde dikkat edilecek noktalara ve ileri yaşlarda alınması gereken besin ögelerine dair bilgiler paylaşacak.

OKU ➤  Beğendili Pazıya Sarılı Kuzu Pirzola

Zirve bu yıl ikincisi düzenlenen ve dünya çapında tüm bilim insanlarının katılımına açık hale getirilen Sabri Ülker Bilim Ödülü’ne de ev sahipliği yapacak. Beslenme ve sağlıklı yaşam alanlarındaki bilimsel araştırmalarıyla fark oluşturan bir kişiye verilecek ödülün kazananı zirvede açıklanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir