Ana Sayfa » Haber Turu » %100 Sürdürülebilir Domates Çorbası Sofralarda

%100 Sürdürülebilir Domates Çorbası Sofralarda


Toprağın bereketi ve sofraların lezzetini güvenceye almak hedefiyle sürdürülebilir tarımın bir sorumluluk olduğu bilinci ile ürünlerinde kullandığı tüm tarımsal hammaddeleri sürdürülebilir kaynaklardan elde etmeyi hedefleyen Knorr, hedefine adım adım yaklaşıyor.

Knorr Türkiye, yılda yaklaşık 1.000 ton alım yaptığı domatesini artık %100 sürdürülebilir kaynaklardan elde ediyor. Knorr’un Domates Çorbası şimdi %100 sürdürülebilir tarım ile üretilen domateslerden yapılarak sofralarla buluşuyor.

2011 yılından bu yana sürdürülebilir tarım alanında farkındalık oluşturmak ve ürünlerini sürdürülebilir kaynaklardan tedarik etmek hedefiyle çalışmalarını sürdüren Knorr, hedefine giden yolda ilerlemeye devam ediyor.

Ürünlerinde kullandığı tüm tarımsal hammaddeleri sürdürülebilir kaynaklardan elde etmeyi hedefleyen Knorr’un, yılda yaklaşık 1.000 ton alım yaptığı domatesi artık %100 sürdürülebilir tarım ile üretiliyor.

Knorr’un sofralarla buluşturduğu yeni %100 Sürdürülebilir Domatesler ile hazırlanmış Domates Çorbası, gün ışığında yetişen ve tam mevsiminde özenle toplanan domates, sebze ve baharatların geleneksel bir koruma yöntemi olan kurutma metoduyla kurutulması ile hazırlanıyor.

Unilever Türkiye Gıda Kategorisi Pazarlama Direktörü Toloy Tanrıdağlı konuyla ilgili olarak “Toprağımızın bereketi ve sofralarımızın lezzetini güvenceye almak için 2011 yılında sürdürülebilir tarım vizyonunu benimsedik. 2011 yılından bu yana sürdürülebilir tarım konusunda farkındalığı artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda 9.000 çiftçiye sürdürülebilir tarım eğitimi verdik. Bu yıl domatesimizi %100 sürdürülebilir kaynaklardan elde etmeye başlayarak oldukça önemli bir hedefimize ulaştık. Bu sayede Türk mutfağının vazgeçilmezi domatesi, gelecek nesillerin de bugünkü lezzeti ve bolluğuyla tüketmesine katkıda bulunduk. Ancak hedeflerimiz hala büyük…
Tüketicilerimizin de bu konudaki farkındalığını artırmak üzere şimdi sürdürülebilir tarım çalışmaları ile dokunduğumuz ve değiştirdiğimiz hayatları anlattığımız bir video hazırladık. Videomuzda bu yıl domates tedarik ettiğimiz çiftçilerimizden birinin oğlu olan Efe

OKU ➤  Kansere karşı hurma

yer aldı ve sürdürülebilr tarımın köyünde neleri değiştirdiğini kendi gözünden aktardı. Yanlış uygulamalarla yapılan tarım, topraklarımıza, çiftçilerimize, doğal hayata dolayısıyla da ülkemize zarar veriyor ve çocuklarımızın sofrasından lezzetleri bir bir eksiltiyor. İşte Knorr Türkiye olarak bu doğrultuda, değişimi ve dönüşümü başlatma amacıyla sürdürülebilir tarım vizyonunu en ciddi şekilde sahiplenmeye devam edeceğiz ” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir